Bitfinex | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Bitfinex Borsası

Bitfinex, kullanıcılarına dünyadaki en fazla kripto para ticareti akışının olduğu borsalardan birisi olması ayrıcalığını sunar. Yüzlerce kripto para biriminin alım satım işlemlerini yapabilir, ileri seviye özellikleri sayesinde harika bir profesyonel deneyime sahip olabilirsiniz.

Bitfinex Nedir?

Bitfinex, profesyonel kripto para ticareti yapanlar için ideal bir kripto para borsasısıdır. Gelişmiş özelliklerinin yanı sıra, 170’in üzerinde kripto paranın ticaretini desteklemektedirler. Nispeten düşük komisyon ücretleri de ayrıca Bitfinex’i çekici kılan özelliklerinden bir tanesidir. 52 ülkede aktif olarak faaliyet gösteren Bitfinex’in destek verdiği diller ise İngilizce, Rusça, Çince, İspanyolca ve Türkçe’dir. Bitfinex, merkezi Hong Kong’da bulunan iFinex Inc’e aittir ve bu şirket tarafından yönetilmektedir. Bitfinex, aynı zamanda sektörde bulunan en köklü kripto para borsalarından biri olma özelliğine de sahip.

Bitfinex Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Kripto para borsası Bitfinex, Aralık 2012’de Giancarlo Devasini ve Raphael Nicolle tarafından kuruldu. Şirketin 2013’den beri CEO görevinde ise JL van der Velde bulunmaktadır. Yönetim kadrosunda bulunan isimler özellikle teknoloji ve finans alanında tecrübelere sahiplerdir. Bu da kullanıcılarına güven sağlamaktadır.

Bitfinex’in Komisyon Oranları Nasıl?

Bitfinex, kendine has bir alıcı-yapıcı komisyon modelini kullanmaktadır. Alıcılar, mevcut alım emirlerini veren kişiler olarak tanımlanırken, yapıcılar ise yeni limit ile satış emri veren kişiler olarak kabul edilir. Komisyon oranları alıcılar için %0.2’den başlar, yapıcılar için ise yüksek miktarlı kripto para ticaretlerinde %0’a kadar düşebilmektedir. Banka havalelerinde, hesabınıza para yatırma ve çekme durumlarında %0.1’lik bir komisyon ödemesi yaparsınız. Minumum para yatırma ve çekme limiti ise $10.000’dır.

Bitfinex’in Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

Margin Funding

Bitfinex Margin fonu ile, aktif olarak kripto para ticareti yapmasanız bile hesabınızda bulunan kripto para varlıklarınızı artırabilir, kazanç sağlamaya devam edebilirsiniz. Sistemin çalışma şekli aslında, diğer kripto para ticareti yapanlara borç verirsiniz ve karşılığında belirli bir oranda faiz ile kazanç elde edersiniz.

Margin Trading

Bitfinex Margin Trading ile, yatırımcılar ile kripto para ticaretçileri patentli bir şekilde birbirlerine sistem üzerinden bağlanırlar. Kripto para ticaretçileri 10 kata kadar kaldıraçlı işlemler yapabilirler. Üstelik istedikleri miktarları, oranları ve süreleri belirleyebilirler. Kullanıcılar alım-satım pozisyonlarını açabilir, platform ise bunları otomatik olarak mümkün olan en iyi strateji ve planlama ile finansman sağlamaya çalışır.

Referral Program

Bitfinex, kullanıcıların yönlendirme sonucu başka kullanıcıları sisteme dahil etmesini teşvik etmeye dayalı bir ödül programını kullanır. Bu program ile birlikte, %55’e yakın, davet ettiğiniz kullanıcıların kripto para ticareti işlemlerinden alınan komisyon oranlarından gelir elde edebilirsiniz. Bu programın en dikkat çekici yanı ise, yalnızca davet ettiğiniz değil, sisteme dahil ettiğiniz kişilerin davet ettiği kullanıcılardan da belirli oranlarda kazanç elde etmeye devam edersiniz. Bu da Referral programını daha ilgi çekici hale getiriyor.

UNUS SED LEO (LEO)

UNUS SED LEO, özünde şirketi finansal olarak desteklemeyi amaçlayan ve platformun oluşumuna yardımcı, Bitfinex topluluğu kripto para birimidir. LEO sahibi olmak bir yandan Bitfinex hissesi sahibi olmak diyebiliriz. Bitfinex, karın yaklaşık olarak %27’si kadarını LEO sahipleri arasında paylaştırıyor. Uzun vadede LEO sahibi olmak karlı bir yatırım aracı olabilir.

Paper Trading

Paper Trading, aslında Bitfinex’in sunmuş olduğu, kripto para ticaretçilerine, borsayı gerçek bir paraya ihtiyaç duymadan deneme imkanı sağlayan bir sistemdir. Risksiz bir şekilde canlı kripto para borsası değişken ve fiyatları ile birlikte ticaret simülasyonu yapmanıza olanak sağlar. Tek yapmanız gereken sisteme kayıt olup hemen denemeye başlamaktır, bu sistemden faydalanmanın ön bir koşulu bulunmamaktadır.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM