Coinbase Exchange | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Coinbase Borsası

Coinbase Exchange, madeni para tabanıdır. Coinbase markalı bir kripto para değişim platformu işleten şirket, önce uzaktan çalışır ve fiziksel bir merkezden yoksundur. Ticaret hacmi açısından bakıldığında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olarak tanınmaktadır. Dünyanın birçok farklı yerinden kullanıcısı bulunan Coinbase Exchange, düzenlemelere tabi kripto para takas platformları arasında en büyük likidite havuzuna erişim sağlamaktadır. Coinbase üzerinden çeşitli kripto para birimlerinin alım ve satım işlemleri, düşük maliyetler ile gerçekleştirilmektedir. Bitcoin başta olmak üzere Coinbase Exchange sisteminde birçok kripto para birimi işlem görmektedir. Türkiye’den de kullanılabilen Coinbase, kripto para işlemi yapmak isteyen kullanıcıların işini kolaylaştıran bir ara yüze de sahiptir.

Coinbase Exchange Nedir?

Coinbase Exchange, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kripto para piyasasına yeni giriş yapmış ve adını sıkça duyan yatırımcılar tarafından merak edilmektedir. Prestijli para borsaları arasında başı çeken Coinbase, kurumsal yatırımcıların kripto para ticareti ve yatırımları yapmasını sağlayan bir kripto para borsasıdır. Çok çeşitli kripto para birimi bulunmasa da 85’den fazla kripto para biriminin alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. En az 10 dolarlık alım ve satım işlemi yapılabilmektedir. Yatırımcılar, kredi kartı yoluyla da yatırım yapma imkanına sahiptir. Sadece kripto para ticareti değil, aynı zamanda kurumların kripto para depolama için de Coincase Exchange indir uygulamalarından faydalandığı bilinmektedir.

Coinbase Exchange Ne Zaman Kuruldu?

Coinbase uygulaması, kripto para alıp satılmasına ve onun itibari para ile takas edip banka hesabınıza aktarmanıza imkan sağlamaktadır. Ortaya çıkış tarihine bakıldığında 2009’un ilk yıllarına dayanmaktadır. 2012 yılında herkesin, her yerden, kolay ve hızlı bir şekilde Bitcoin gönderip alınmasını sağlamak amacıyla piyasaya giriş yapmıştır. Kullanımı kolay bir platform olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kripto para dünyasına giriş yapan birçok yatırımcının Coinbase ile başladığı bilinmektedir. 100 üzerinde ülkede kullanılan Coinbase Exchange, 73 milyon doğrulanmış kullanıcıya sahiptir. Bununla birlikte kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir.

Coinbase Exchange Kurucusu Kim?

2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulan Coinbase Exchange, ilk sahipleridir. Ancak günümüzde Coinbase halka açık bir şirket hale getirildiği için Coinbase Exchange sahibi sorulduğunda sadece bu iki isimden bahsetmek mümkün değildir.

2012 yılının Haziran ayında eski bir Airbnd mühendisi olan Brian Arsmtong  kurulan Coinbase’e daha sonrasında eski bir Goldman Sachs tüccasrı olan Fred Ehrsam kurucu ortak olarak katılmıştır. 2021 Mart ayı verilerine bakıldığında ticaret hacmine göre Amerikan Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası haline gelmiştir. 14 Nisan 2021 tarihi itibariyle de Coinbase doğrudan listeleme yoluyla Nasdaq borsasına halka açılmıştır.

Coinbase Exchange Hangi Ülkenin?

Coinbase hangi ülkenin sorusu yatırımcılar ve Coinbase yatırımcısı olmayı düşünenler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Amerikan Birleşik Devletleri’nde kurulmuş bir borsa olarak faaliyet hayatına başlayan Coinbase Exchange, faaliyetlerinin çoğunu Amerikan Birleşik Devletleri üzerinden sürdürmeye devam etmektedir. Kripto para piyasasına ilişkin meydana getirilen düzenlemeler sonrasında Coinbase Exchange, Amerika’nın yönergelerine ve kırmızı çizgilerine uygun şekilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Coinbase Exchange hangi ülkeler tarafından destekleniyor sorusu da sık gelen sorular arasında yer almaktadır. Güney Amerika bölgesinde Kanada, Meksika başta olmak üzere 18 ülkede, Kuzey Amerika bölgesinde Arjantin ve Brazilya’da dahil olmak üzere 8 ülkede, Avrupa’da Fransa, Almanya, İtalya başta olmak üzere 39 ülkede, Asya bölgesinde Türkiye’nin de içinde olduğu 21 ülkede, Afrika bölgesinde Kenya, Tunus gibi 13 ülkede ve Yeni Zelanda’da desteklenmektedir.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM