Kraken | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Kraken Borsası

Kraken borsası, blockhain sisteminin bir parçası olarak kripto para piyasasına giriş yapmıştır. Kripto para ticaretini kolaylaştıran yapısı nedeniyle kripto para yatırımcıları tarafından tercih edilmektedir. Piyasa katılımcıları Kraken sayesinde çeşitli kripto para birimlerinde ticaret yapabilmektedir. İnsanlara hızlı, güvenli bir şekilde yatırım yapmalarına imkan sağlamaktadır. Geleneksel finans sistemindeki borsalara bezer şekilde işlem yapma imkanı sunan Kraken, kripto para borsaları da büyük kurumsal yatırımcılar ve bireysel yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kraken Nedir?

Kraken, kripto yatırımcılarınının çeşitli kripto para al-sat işlemi yapabileceği kripto para borsasıdır. Kraken borsası, katılımcıların ABD Doları, Kanada Doları, Euro ve Japon Yeni dahil çeşitli para birimlerini kullanarak kripto para almalarına veya satmalarına aracılık eden bir sisteme sahiptir. Kraken marketi içerisinde 20’den fazla kripto para işlemi görüldüğü bilinmektedir. Bunların arasında Ethereum ve Bitcoin gibi popüler işlemler de yer almaktadır. Bunun yanı sıra Kraken market içerisinde EOS ve Monero gibi kripto paralar da bulunmaktadır.

2014 yılı itibariyle kripto para piyasasına duyulan ilginin artması, Kraken borsasının da daha popüler hale gelmesinde etkili oldu. Bloomberg işbirliğinin ardından Kraken, grafik hizmeti sağlayıcılığı konusunda dünya lideri olan TradingView ile ortaklık kurdu. Zaman içerisinde kripto paraların sayısını artıdan Kraken, kripto para piyasası içerisinde istikrarlı bir başlangıç yapma imkanı yakaladı. Bireysel kripto para meraklıları ve büyük ticaret firmaları için zengin özelliklere sahip olmasından dolayı Kraken birçok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.

Kripto para borsası içerisinde benzersiz bir sistem olarak kabul edilen Kraken, çeşitli durdurma kaybı, kar alma emri türleri, kaldıraç ve marj tabanlı ticaret, otomatik strateji ticareti yapmak için büyük bir kripto para havuzu dahil olmak üzere gelişmiş sipariş sistemi ve ticaret araçlarına sahiptir.

Kraken Ne Zaman Kuruldu?

Kraken dünyanın en eski borsalarından biri Kraken borsasıdır. Kraken, 2011 yılından bu yana blockhain sisteminin bir parçası olarak yer almaktadır. 2013 yılında ise ticaret faaliyetlerine resmen başlamıştır. Payward Inc.’in çatısı altında faaliyet gösteren Kraken, müşterilerinin banka hesaplarında fiat para yatırma ve çekme desteği sunmaktadır. Bunun yanı sıra kripto paraların cüzdanlar arasında taşınmasına da imkan tanımaktadır. Günümüzde Kraken, yapmış olduğu listelemeler ile dikkat çekmektedir. Uzun yıllardan bu yana para alışverişlerinde bulunan kişilerin yakından tanıdığı borsalar arasında yer almaktadır.

Kraken Kurucusu Kim?

Kraken para borsası Kraken’in kurucusu ve CEO’SU Jesse Powell’dir. 2011 yılında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Mt. Gox ofisini ziyaret eden Powell, Mt. Gox’un hacklenerek iflas etmesinin ardından daha güvenlikli ve daha organize bir borsa kurma kararı verir. Adını Kraken koyduğu bu kripto para borsası, 2014 yılında sektörün en saygın borsalarından biri haline gelmiştir.

Kraken cüzdan uygulaması, Kraken kullanıcılarına Kraken’in kurumsal cüzdanına para yatırma ve paralarını orada saklama olanağına sahiptirler. Kripto para borsası olan Kraken, coinlerinizi bir cüzdan hizmetinde depolayamayacağınız için Kripto cüzdan uygulaması ile saklama olanağını kullanıcılarına sağlamaktadır.

Kraken Hangi Ülkenin?

Kripto para ticaretini kolay bir hale getiren Kraken, San Francisco merkezli bir kripto para borsasıdır. İnsanların hızlı bir şekilde yatırım yapmasına imkan tanımak için kurulan Kraken, dünyayı kapsayan yüzlerce çalışanı ile büyümeye devam etmektedir. İtibari para yani hükümet tarafından desteklenen para birimlerinin alım satımına Kraken borsası izin vermektedir. ABD Doları, Japon Yeni, Kanada Doları, Euro, Avusturalya Doları, İsviçre Frangı Kraken’in alım satımına izin verdiği bilinmektedir. Kraken borsasının alım satım için izin verdiği 38 farklı kripto para birimi ve pek çok alım satım çifti bulunmaktadır.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM