Houbi Global | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Huobi Global

Huobi Global, dünyanın önde gelen dijital varlık alım satım platformlarından biridir. Güvenlik yatırımlarına önem veren çalışma prensibi ile dikkat çekmektedir. En güvenli borsa olarak tanınması kripto para yatırımcılarının tercih etmesinde önemli bir faktör olarak ön plana çıkmaktadır. Sistem sürekliliği, üst düzey güvenlik, güvenilirlik alanında sağladığı avantajlar Huobi kimliğinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Türkiye’de de ofis açmasının ardından kripto para yatırımcıları tarafından daha büyük ilgi görmeye başlamıştır. Teknik özellikleri açısından incelendiğinde Türkiye’de de kripto para deneyimine farklılık kazandıracağı düşünülmektedir. 2013 yılında kurulan Huobi, kurulduğu günden bu yana hacklenmemesi ile de ün yapmış bir kripto para borsasıdır.

Huobi Global Nedir?

Kripto para piyasaları içerisinde öne çıkan oluşumlardan biri olan Huobi Global’in en önemli özelliği uğradığı hacker saldırılarından hasarsız bir şekilde çıkmış olmasıdır. Bu nedenle de birçok kripto para yatırımcısı tarafından ilk sıralarda tercih edildiği bilinmektedir. Birçok para birimini listeleyen bir borsa olan Huobi Global, hem acemi yatırımcılara hem profesyonel yatırımcılara kolay, anlaşılır, hızlı bir kullanım sağlamasıyla da dikkat çekmektedir. Borsanın çok yoğun olduğu zamanlarda dahi üyelerinin yatırımlarını yönetmesini de sağlamaktadır. Birçok borsa, hızlı düşüş veya hızlı yükseliş zamanlarında kullanıcılarına yanıt vermezken Huobi tarafından sağlanan bu her zaman erişim kolaylığı, önemli bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Kurulduğu ilk günden bu yana avantajlı kullanım yapısı ile yükselişine devam eden Huobi Global, avantajlı özellikleri ve ayrıcalıkları ile kripto para yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Huobi Global Ne Zaman Kuruldu?

2013 yılında kurulan Huobi Global, 2018 yılının Ağustos ayında halka açık bir şirket haline gelmiştir. 15 Mayıs 2013 Huobi Grup alan adını satın aldıktan sonra 1 Ağustos’ta bir simülasyon ticareti başlayan Huobi Global, 1 Eylül’de ise Bitcoin ticareti platformunu piyasaya sürmüştür. 2013 yılının Aralık ayına gelindiğinde ticaret hacmi 30 milyon yuan’ı aşarak Huobi Çin en büyük dijital varlık ticaret platformu haline gelmiştir.

2017 yılının Eylül ayında Çin hükümetinin ilk madeni para tekliflerini ve yerel kripto para birimi borsalarında alım satım işlemlerinin yasaklamasının ardından Huobi, küresel genişlemeyi teşvik etmek için iş ve organizasyon yapısını ayarladı. 2017 yılının Ekim ayında Huobi, Güney Kore, Seul’de yeni bir genel merkezle resmi olarak Kore’ye genişledi ve 2018 yılının Mart ayında ticaret faaliyetlerine başladı. 2021 yılının Eylül ayında ise Huobi yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla yeni düzenlemeler nedeniyle Çin anakarasındaki müşterilere hizmet vermeyi durduracağı duyuruldu.

Huobi Global Kurucusu Kim?

Huobi Global sahibi kim sorusu da dünyanın farklı yerinden yatırım yapmayı düşünen kripto para yatırımcıları tarafından merak edilen sorular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kripto para borsası Huobi’nin sahibi Leon Li olarak ön plana çıkmaktadır. Huobi Global kripto para borsasını kurmadan önce Oracle’a mühendis olarak çalışan Leon Li, 2013 yılında kripto para dünyasına Huobi’nin kuruluşunu gerçekleştirerek giriş yaptı. Çin’de bulunan Tshingua Üniversitesi mezunu olan Leon Li, halen Huobi CEO’SU olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Huobi Global Hangi Ülkenin?

Önemli bir konuma sahip olan kripto para borsası olan Huobi Global, Çin merkezli bir kripto para borsası olarak tanımlanmaktadır. Bazı kaynaklarda Şeyseller merkezli bir kripto para borsası olarak da gelen Huobi Global, Çin’de kurulmasına rağmen günümüzde Hong Kong, Güney Kore, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezleri bulunmaktadır. Ağustos 2018 itibariyle de halka açık bir Hong Kong şirketi haline geldiği görülmektedir.

 

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM