Gate.io | İşternet

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM

Gate.io

Gate.io, kripto para ticareti yapan kullanıcılar arasında en popüler olanlardan bir tanesidir. Kullanıcılarına farklı bir çok servis ve hizmet seçeceği sunan Gate.io, kullanıcılarının aynı zamanda borsada bulunan kripto paraların piyasa değerinde ayca satın alıp satmalarına veya daha gelişmiş kripto para alım satım eneklerinden birini kullanmalarına olanak tanır.  Bunlar arasında ara ticareti, deli işlemler, kripto para ödünç verme  ödünç alma gibi işlemler yer alır.

Gate.io Nedir?

Kripto para sektörünün en eski, en güvenilir ve en hızlı büyüyen borsalarından olan Gate.io Çin’de başladığı faaliyetlerine Amerika Birleşik Devletlerinde devam etmiştir. ABD’ye olan taşınma ve açılmalardan sonra şirketin işlem hacmi artmıştır. Gate.io'yu popüler yapan en önemli özelliği bir alt coin ağırlıklı kripto para borsası olarak bilinmesidir. 528’den fazla kripto para ve yaklaşık 982 farklı kripto para piyasasını içerisinde barındırır. Web sitelerinin yanında mobil uygulamaları ile de kullancılarına hizmet sunan Gate.io, iki platformda da aynı ileri seviye özellikler sunmaya devam etmektedir.

Gate.io Ne zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Kripto para borsası Gate.io kuruluş tarihi, 2013 yılında, Lin Han tarafından ilk ismi olan Bter.com ile, Çin merkezli olarak faaliyete geçti. Şirket genişlemesine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etti ve hızlı büyümesini burada sürdürdü. Aynı hızla da yatırım almaya devam ettiler.

Gate.io’in Komisyon Oranları Nasıl?

Gate.io'nun komisyon oranlarının piyasa ortalamalarına yakın olduğunu belirtmek gerekir. Yapıcı-alıcı komisyon oranları sabit olmakla beraber bu oran %0.2 olarak karşımıza çıkıyor. Hesabınızdan kripto para varlığınız değerinde para çekmeye çalıştığınızda ise oran değişmektedir. Bitcoin’i baz alacak olursak, yaklaşık olarak 0,0005 BTC olarak kesinti uygulanmaktadır. Sektör ortalamasının 0,0008 BTC olduğunu biliyoruz, bu da Gate.io'yu para çekerken uygulanan komisyon oranlarında piyasanın yaklaşık %40 daha altında kesinti uygulayan çekici bir kripto para borsası haline getiriyor.

Gate.io’in sağladığı Hizmetler Nelerdir?

Gate.io, çoğu kripto para borsası gibi bir çok rekabetçi ürün ve hizmet sunmaktadır. Rekabetin fazla olduğu kripto para piyasasında kullanıcılara fayda ve ekstra getiri sağlayan bu taraz ürün ve hizmetler oldukça önem arz etmekte. Gate.io'nun kullanıcılarına sunduğu hizmet ve ürünlerin bazıları ise şu şekilde:

Referral Program

Hodl & Earn ve Demo Accounts.

Ayrıca bu programlara ek olarak GateCoin (GT) Mart 2020’de Gate.io aracılığı ile piyasaya sürüldü.

Referral Program

Gate.io'nun en ilgi çekici programlarından birisi olan Referral programı arkadaşınızı sisteme dahil ettiğinizde size %40’a varan komisyon kazancı sağlar. Ayrıca davet ettiğiniz ve sisteme dahil ettiğiniz arkadaşınız da $50 değerinde geri ödeme almaya hak kazanıyor.

Hodl & Earn

Gate.io, oldukça karlı bir program olan Hold & Earn ile, hesabınızda belirli bir miktarda kripto para varlığını kilitlemeniz, yani kripto varlığınızın hesabınızdan çıkmayacağını veya al-sat işlemi yapmayacağınızı taahhüt ettiğiniz takdirde size önceden belirlenmiş oranlarda faiz kazancı sağlamayı Vaad etmektedir. Hesabınızı kilitlemeniz için zorunlu tutulan süre ise 14 gün olarak belirlenmiştir. Yıllık faiz oranı ise %2.5 olarak belirlenmiştir.

Demo Accounts

Gate.io, kullanıcılarına deneme versiyonu olarak sektörde bulunan canlı veriler ve değerler ile işlem yapabilme ve borsa denemeler yapabilme olacağı sağlar. Kullanıcılar gerçek riskler almadan borsada işlem yapabilirler. Gate.io, bu özelliği Testnet ismi verilen yazılım üzerinden kullanıcılarına sunmaktadır. Bu ayrıcalıktan faydalanmak için tek yapmanız gereken Testnet web sitesine giderek kayıt olmanız ve sisteme giriş yapmanızdır.

Kripto eğitim, danışmanlık ve analiz hizmetlerimiz hakkında bilgi mi istiyorsunuz?

SİZİ ARAYALIM